- O józe - 

A jaké druhy jógy si se mou můžete zacvičit?

Jóga je velice pestrá a různorodá,  i když časem možná dospějete k poznání, že jóga je vlastně jenom "jedna".  Jako přirovnání se nabízí "Mnoho cest k vrcholu jedné hory".

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv ze stylů jógy a budete jej pravidelně praktikovat, pozitivní účinky na sebe nenechají dlouho čekat. Zpočátku to bude možná jen ustoupení bolesti zad a krční páteře, zklidnění, lepší zvládání stresů. Poté možná zjistíte, že se vám mění celkový pohled na život a ustupují nemoci, se kterými jste delší dobu bojovali. Jóga vám dá to, co potřebujete.

Zkuste si v kolotoči povinností najít chvilku a věnovat alespoň pár minut denně cvičení, meditaci či pránajámě. Při dlouhodobém pravidelném cvičení vede tato tisíce let stará disciplína k harmonii těla a mysli, schopnosti návratu do rovnováhy a k poznání sebe sama.

K učení přistupuji ze srdce, s pokorou a radostí sdílím tuto jedinečnou terapeutickou metodou, která může být velkou oporou na naší cestě a napomoci žít život vědomě a naplno.

Pokud se chcete o přínosech jógy dozvědět více, klikněte na jednotlivé styly , které cvičím, nahoře v menu, nebo na odkazy níže.

Hormonální jógová terapie (HJT)

HJT pomáhá aktivovat tvorbu ženských pohlavních hormonů a odstraňuje problémy způsobené jejich nízkou hladinou. Není určena pouze pro ženy v přechodu a starším, ale pomáhá i ženám mnohem mladším a dívkám. Je přirozenou cestou, jak nenásilně hormony znovu v těle probudit a vyhnout se klasické hormonální léčbě, která s sebou často přináší spoustu vedlejších účinků. Sestava je doporučena preventivně všem ženám starším 30 let, protože od tohoto věku začíná klesat hladina hormonů, ženám, které nemohou otěhotnět, trpí předmenstruačním syndromem, bolestivou menstruací nebo polycystickými vaječníky. Ženám starším pomáhá zmírnit projevy menopauzy.

ČTĚTE VÍCE ZDE>>

Jóga v kanceláři

Sedavé zaměstnání? Málo pohybu? Stres?

Kancelářská jóga (Office jóga) je velice vhodným cvičením jak pro zaměstnance, kteří mají sedavé zaměstnání, tak pro ostatní, kteří chtějí využít ozdravných účinků jógy. Office jóga je určena firmám, které pečují o své zaměstnance a poskytují jim různé druhy zaměstnaneckých benefitů.

ČTĚTE VÍCE ZDE>>

Senior a Onko jóga

Senior jóga aneb nikdy není pozdě začít cvičit jógu! Jóga pro seniory je ideální cestou, jak zlepšit nejen své fyzické zdraví, ale vyladit i svou mysl do psychické pohody.

Cvičení je vedeno v klidné tempu a je šetrné k pohybovému aparátu, využívá vhodné jógové a zdravotní cviky a dechové a relaxační techniky.

Onko jóga ​lekce jsou určeny pro pacienty, kteří prochází onkologickou léčbou nebo ji nedávno absolvovali. Lekce jsou jemné - všechny pohyby se provádějí jemně a něžně s respektem a ohledem k vlastním možnostem. Ráda bych skrze tyto lekce Onko jógy pomohla lidem s onkologickým onemocněním překlenout tyto nelehké chvíle.

ČTĚTE VÍCE ZDE>>

Dětská jóga

Tyto lekce dětem hravou formou představují hloubku jógy. Děti se učí skrze jógové ásany zacházet s tělem, díky práci s dechem koncentrují svou mysl a poznávají své emoce. V rámci lekce se provádějí i dechové techniky, učí se jisté formy relaxace a zklidnění. Můžete si vybrat podle věku dítěte:

Jogínci 3 - 6 let - jedná o hravě pojatou formu cvičení s prvky jógy, kdy se děti dostávají hlavně do rolí/pozic zvířat, věcí např. pes, kočka, had, židle, duha apod.

Jogínci 7 - 11 let - děti mohou cvičit již delší a náročnější jógové pozice a sestavy, ale pořád cvičení udržujeme hravou, přátelskou a nesoutěžní formou.

ČTĚTE VÍCE ZDE>>

Vinyasa jóga

Vinyasa jóga je styl jógy založený na plynulém vědomém propojování dechu s pohybem, kde přes spojování jógových pozic do dynamických či jemných sestav vytváříme prostor pro harmonii těla i mysli.

Praxe protahuje, zpevňuje i uvolňuje, revitalizuje i uklidňuje.

Tempo, náročnost a skladba ásan je uzpůsobena dle skupiny. Tento druh jógy je vhodný pro začátečníky i pokročilejší jedince.

ČTĚTE VÍCE ZDE>>

Individuální lekce

Pokud raději cvičíte doma, sami, nevybrali jste si z nabídky žádné z mnou nabízených skupinových lekcí nebo preferuje ještě více individuální přístup, tak jsou pro vás určeny hodiny individuální.

Podle možnosti & preference se budeme setkávat buď v pronajatém prostoru nebo u vás doma.

ČTĚTE VÍCE ZDE>>