- Senior a Onko jóga - 

Pružnost a síla těla i ve zralém věku

SENIOR JÓGA

aneb nikdy není pozdě začít cvičit jógu! Cvičení šité na míru seniorům.

Cvičení je vedeno v klidné tempu a je šetrné k pohybovému aparátu, využívá vhodné jógové a zdravotní cviky a dechové a relaxační techniky. Cvičíme především cviky pro rozvolnění kloubů, aniž bychom je zatěžovali a pozice na protažení a posílení svalstva. Důležité je zde správné dýchání, kterému je věnována velká pozornost. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

Účinky jógy pro seniory

Jóga pro seniory je ideální cestou, jak zlepšit nejen své fyzické zdraví, ale vyladit i svou mysl do psychické pohody.

  • aktivní relaxace a příležitost protáhnout a posílit celé tělo
  • nezatěžuje klouby a je naopak tělu prospěšná
  • zvýšení flexibility, zlepšení celkové stability těla
  • příležitost naučit se naslouchat vlastnímu tělu

Kde cvičím

Každý čtvrtek v 10.30 hod. probíhá v Aloha jóga Studiu (Praha 6) lekce jógy pro seniory.

ONKO JÓGA

Myšlenka jógy pro onkologické pacienty - Onko jógy mě hodně oslovila. Jsem velice ráda za iniciativu a úsilí Veroniky Carmanové a Barbary Haráčové. Hodiny onko jógy jsou součástí projektu Karma srdcem.

Ráda bych skrze lekce Onko jógy pomohla lidem s onkologickým onemocněním překlenout tyto nelehké chvíle. Dobrý psychický stav pacienta je totiž jedním z nejdůležitějších aspektů léčby. To je to, co člověk může udělat sám pro sebe. Lékaři sami doprovodné terapie jako jóga vřele doporučují.

Lekce Onko jógy jsou jemné - všechny pohyby se provádějí jemně a něžně, beze spěchu. Jedná se o lekce, kde propojujeme jógovou terapii, prociťování energie uvnitř těla, dechová cvičení, relaxaci a vizualizaci. Skupinka je velmi malá a mám tedy možnost pracovat téměř individuálně a doporučit cvik buď úplně vynechat, nebo si jej upravit. Důležité je cvičit s citem a respektem k vlastním možnostem a vašemu aktuálnímu stavu.

​Lekce jsou určeny pro pacienty, kteří prochází onkologickou léčbou nebo ji nedávno absolvovali.

Jestli znáte někoho, kdo se vyrovnává s onkologickým onemocněním, podělte se s ním o myšlenku Onko jógy. Lekce jemné jógy, krátkých meditací a úzký kruh lidí procházející podobným životním obdobím jsou možná právě tím, co vašemu blízkému dodá sílu a odhodlání kráčet vpřed.

Kde cvičím

Každé úterý v 10.30 hod. probíhá v Aloha jóga Studiu (Praha 6) lekce jógy věnovaná specifické skupině - onkologickým pacientům. Tyto lekce jsou pro onkologicky nemocné pacienty zcela zdarma.