- O mně -  


O mně

Na mé životní cestě mě provází hluboké přesvědčení o neoddělitelnosti - jednotě těla, mysli a duše.

Touha zkoumat a ochutnávat toto propojení mě přivedla na cestu jógy. Jóga prorůstá mým životem více jak 10 let. Ke své intenzivní jógové praxi jsem přidala studium jógy doma i v zahraničí. Absolutní životní změnou pro mě bylo setkání s Hormonální jógou, kterou jsem od roku 2017, i spolu s ostatními druhy jógy, začala předávat dál.

Jóga mě uchvátila a je součástí mého života. Pomáhá mi najít rovnováhu, klid. Užívat si života, i když se dostaví problémy. Naplňuje srdce a zároveň je mou obrovskou inspirací a výzvou.

Vnímám jógu jako onu cestu k jednotě - spojení nejen se sebou samým, ale i se vším okolo do původní jednoty. Když praktikuji jógu, provádím pránájámu či medituji, v tu chvíli nic jiného neexistuje. To je pro mě ten pravý benefit jógy. Soustředění na nádech a výdech je zázrak. Tyto chvíle miluji, jsem uvnitř sebe, přichází obrovské uvolnění, klid.

Ve svých hodinách jógy se snažím předávat svou lásku k józe a vracet se k moudrosti vlastního těla - k jemnému vnímání svého těla, dechu, emocí a také radosti z pohybu samotného. To, jak jógu každý za sebe přijmeme do svého života, je jen na nás samotných.

Jsem ráda, že můj životní průvodce, přesvědčení, láska a koníček je zároveň mým povoláním Dává to mému životu velké naplnění, radost a energii.

Má cesta k józe

Jóga je pro mě cestou, na které je stále co objevovat.

K józe mě před lety přivedly zdravotní problémy se zády. Cítila jsem rovněž potřebu zpomalit své hektické životní tempo. Pohybovala jsem se a žila příliš rychle v korporátním světě. Měla pocit, že neustále musím dosahovat výsledků, cílů, spěchat. Časem silné bolesti zad pominuly spolu s tím, jak se i mysl a můj celkový projev stával klidnějším a vyrovnanějším. Časem se moje praxe stávala stále hlubší a intenzivnější. Jógová praxe mě oslovila natolik, že jsem se jí začala aktivně věnovat a hlouběji studovat. Postupně se tak jóga stala přirozenou součásti mých dnů.

Stále jsem byla zavřená v kanceláři, ale najednou jsem díky józe opět začala vnímat svoje tělo a pocity, což nastartovalo proces proměny mého života. Korporátní život s nikdy nekončící pracovní dobou si ale dále vybíral svou daň a já cítila, že musí nastat změna. Přetrvávající ženské zdravotní problémy mě dovedly na seminář hormonální jógy a posléze k setkání se zakladatelkou Dinah Rodrigues. Hormonální jóga mi doslova změnilo život. Cvičení jednoduché sestavy mi během velmi krátké doby pomohlo srovnat hormonální hladiny a tím vyléčit samu sebe.

Absolvovala jsem kurzy učitele jógy. Mimo jiné jsem si udělala certifikaci přímo u autorky paní Dinah, abych tento skvělý systém mohla sama lektorovat a předávat dál. Přišel zlomový rok 2017, kdy jsem opustila zajetý korporátní svět a začala jógu vyučovat. Věděla jsem, že jóga je cesta, na kterou se chci plně vydat.

Vnímám studium a učení jógy s pokorou a radostí a takto se ji snažím šířit a předávat lidem kolem sebe. Nesmírnou motivací jsou pro mě pozitivní ohlasy žen, jejich radost ve tvářích z překonaných obtíží, se kterými se potýkaly a samozřejmě i miminka, která se díky hormonální józe narodila.

Mám z toho velkou radost a věřím, že i pro ostatní ženy se hormonální jóga stane cestou k ozdravení, k rozvíjení sama sebe, ale také k posílení jejich ženské energie a sebedůvěry.

V roce 2018 pro mě jóga získala další rozměr, a to skrze spolupráci s nadačním fondem Yoga Help. Jak název napovídá, jedná se o pomoc lidem prostřednictvím jógy. Cílem Yoga Help je dotovat lekce potřebným, tak aby byly přístupné všem, sociálně slabým skupinám, seniorům, matkám samoživitelkám, více početným rodinám aj. Více na www.yogahelp.cz. V roce 2019 přibyla aktivita v rámci neziskové organizace Karma Srdcem, ve které působím jako lektorka jógy pro onkologické pacienty. Více na www.karmasrdcem.cz

Jsem nadšená jogínka s hlavou a srdcem otevřeným učit se novým věcem. Mou velkou vášní je i cestování po světě a Čechách, zajímám se o zdravou stravu, miluji malování, květiny a přírodu ve všech jejich podobách.

Tímto děkuji všem svým skvělým učitelům.


Co je jóga

"Jóga má kompletní poselství pro lidstvo. Má poselství pro lidské tělo. Má poselství pro lidskou mysl a má také poselství pro lidskou duši."
Swami Kuwalayananda

Je na nás, které z těchto poselství si vybereme. Někoho osloví fyzické zdraví, další vidí přínos v kombinaci nebo všech třech poselstvích. Ať tak či onak, vše je v pořádku.

Jóga, pránájáma, meditace jsou velmi užitečné v pozemském životě, aby nám pomohly mít zdravé a vitální tělo, klidnou mysl. Abychom byli schopni využít dech na plnou kapacitu a okysličit tak všechny buňky našeho těla pro jejich správnou funkci. Se zdravým tělem je pak člověk lépe schopen být i po duchovní a mentální stránce odolnější. Člověk díky tomu může pokročit na své cestě poznání, protože objevuje souvislosti mezi tím, jak je vše propojené a jak vše funguje.

Vnímám, že jóga je vše, co se naučíme na podložce. Učíme se trpělivosti, práci se sebou samými, učíme se skrze dech lépe cítit své tělo, všechny zapojené i nezapojené svaly, učíme se vnímat změnu mysli a užívat současného okamžiku. Po lekci možná přijde obrovské uvolnění od okolního tlaku. Také klid a možnost nahlédnout na všechny předchozí nevyřešitelné situace s pokorou a zároveň s nadhledem. Jóga nekončí na podložce, ale uvedením všeho do každodenního života, krůček po krůčku, bez spěchu a urputnosti.

KDE se můžeme vidět:

  • Hormonální jóga - pravidelné semináře ve Studio Hortenzie, Praha 1; Yoga Shala Karlín, Praha 8
  • Víkendy s jógou v přírodě  -  pořádám relaxační víkendy s hormonální jógou na Beránkově mlýně www.beránkuvmlyn.cz, u Zruče nad Sázavou
  • Dětská jóga - Akasha, Praha 7, www.akasha.cz, Centrum Černý most , Praha 9, www.centrumcernymost.cz
  • Otevřená lekce - polední lekce jemné vinyásy, čtvrtek 12- 13 h, Aloha jóga, Praha 6, www.alohajoga.cz
  • Senior jóga - čtvrtek 10:30- 11:30 h, Aloha jóga, Praha 6, www.alohajoga.cz
  • Onko jóga - úterý 10:30- 11:30 h, Aloha jóga, Praha 6, www.alohajoga.cz
  • Jóga ve firmách - různé společnosti, Praha
  • Individuální lekce - dle dohody

Reference klientů

Vaše ohlasy mě neskutečně těší a motivují. Jsem velice ráda, že jóga pomohla již mnoha ženám a mužům cítit se celkově lépe a prožívat tak kvalitnější radostnější život.

ČTĚTE VÍCE ZDE>>

Média

ČTĚTE VÍCE o hormonální józe a o mě ve Flowee

POSLECHNĚTE SI  záznam rozhovoru na Český Rozhlas Region